mobil sexporno sex
Güncel Haber https://www.haberyeri.net Haberin yeri. Mon, 01 Apr 2019 22:08:47 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.0.4 Murat Sönmez’in Yeni Parçası Yayınlandı https://www.haberyeri.net/murat-sonmezin-yeni-parcasi-yayinlandi.html https://www.haberyeri.net/murat-sonmezin-yeni-parcasi-yayinlandi.html#respond Mon, 31 Dec 2018 21:00:00 +0000 https://www.haberyeri.net/murat-sonmezin-yeni-parcasi-yayinlandi.html Başarılı müzisyen Murat Sönmez#39;den bomba gibi bir müjde geldi. Yeni klibi ile sevenlerini mutlu etmeyi başaran Murat Sönmez, resmi youtube kanalından sevenlerine duyuru yaptı.
Murat Sönmez#39;in yeni açmış olduğu resmi youtube kanalına abone olmayı unutmayınız. Parçayı dinlemek ve beğenmek için tıklayınız.

]]>
https://www.haberyeri.net/murat-sonmezin-yeni-parcasi-yayinlandi.html/feed 0
Nissan’ın Üst Yöneticisi tutuklandı https://www.haberyeri.net/nissanin-ust-yoneticisi-tutuklandi.html https://www.haberyeri.net/nissanin-ust-yoneticisi-tutuklandi.html#respond Thu, 22 Nov 2018 10:21:53 +0000 https://www.haberyeri.net/nissanin-ust-yoneticisi-tutuklandi.html/ Nissan, Renault ve Mitsubishi ortaklığının maaşını düşük göstermekle suçlanan başkanı Carlos Ghosn tutuklandı.

Kyodo’nun haberinde, Ghosn’un 2011’den itibaren 5 yıl boyunca maaşını toplam 5 milyar yen (yaklaşık 234 milyon lira) düşük göstererek Japonya yasalarını çiğnediği şüphesiyle tutuklandığı bildirildi.

Brezilya doğumlu Fransız vatandaşı 64 yaşındaki Ghosn’un, Tokyo’da savcılar tarafından sorgulandığı yönünde haberler çıkmıştı. Nissan şirketinden yapılan açıklamada, iç soruşturmanın Ghosn’un maaşını yıllardır düşük gösterdiğini ortaya koyduğu ve görevine son verileceği ifade edilmişti.

Açıklamada, Carlos Ghosn’un firma kazancının şahsi kullanımı dahil diğer kusurlu davranışlarının da tespit edildiği kaydedilmişti.

2001’DE ÜST YÖNETİCİLİĞE GETİRİLDİ

Ghosn, 1999’da Renault ile sermaye ortaklığı çerçevesinde Japon otomobil şirketinin devrini yönetmek için operasyon direktörlüğü sıfatıyla Nissan’a gelmişti. Şirketin iyileştirilmesine yönelik fabrikaların kapatılması dahil katı yeniden yapılanma önlemlerine öncülük eden Ghosn, 2001’de hisse sahipleriyle yapılan toplantıda Nissan’ın Üst Yöneticiliğine getirildi, 2005’te de Renault’nun Üst Yöneticisi oldu.

Yakıt veri manipülasyonu skandalının vurduğu Mitsubishi şirketi de 2016’da Nissan-Renault’nun sermaye ortaklığına katıldı.

Nissan, Renault ve Mitsubishi ortaklığı, bu yılın ilk yarısında 5,54 milyon araçla, başlıca rakibi Volkswagen’i geride bırakarak dünyanın en büyük otomobil satıcısı oldu.

]]>
https://www.haberyeri.net/nissanin-ust-yoneticisi-tutuklandi.html/feed 0
VW’den 44 milyar euroluk yeni yatırım https://www.haberyeri.net/vwden-44-milyar-euroluk-yeni-yatirim.html https://www.haberyeri.net/vwden-44-milyar-euroluk-yeni-yatirim.html#respond Wed, 21 Nov 2018 08:36:38 +0000 https://www.haberyeri.net/vwden-44-milyar-euroluk-yeni-yatirim.html/ Yaşadığı emisyon skandalları yüzünden milyarlarca dolar zarar eden otomobil üreticisi Alman Volkswagen, elektrikli otomobil üretimine 44 milyar euro yatırım yapacağını açıkladı.

Şirketin İcra kurulu Başkanı Herbert Diess, Volkswagen’in e-otomobilde dünya genelinde ilk sıraya oturtacaklarını ve Tesla’dan daha ucuz elektrikli araç üreteceklerini açıkladı. 2018-2022 yılları arasında 34 milyar euroluk yatırım hacminin Denetleme Kurulunda kararlaştırıldığını ve şirketin Wolksburg’daki merkezinin Emden, Hannover ve Zwickau elektrikli araba merkezi haline geleceğini belirtildi.

]]>
https://www.haberyeri.net/vwden-44-milyar-euroluk-yeni-yatirim.html/feed 0
Fiat Doblo Bursa’da elektriklendi https://www.haberyeri.net/fiat-doblo-bursada-elektriklendi.html https://www.haberyeri.net/fiat-doblo-bursada-elektriklendi.html#respond Wed, 21 Nov 2018 07:36:19 +0000 https://www.haberyeri.net/fiat-doblo-bursada-elektriklendi.html/ Tofaş, Bursa’daki fabrikasında uzun yıllardan beri gerçekleştirilen çalışmaların sonucunda Fiat Doblo Cargo’nun elektrikli versiyonunu üretti.

210 km’ye kadar sürüş menzili sunan elektrikli Doblo, Vakko firmasına teslim edildi. Tofaş Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen elektrikli Doblo, 111 bg güç ve 220 Nm tork üreten elektrikli bir motorla donatılıyor.

]]>
https://www.haberyeri.net/fiat-doblo-bursada-elektriklendi.html/feed 0
AB’de otomobil satışları ekimde düştü https://www.haberyeri.net/abde-otomobil-satislari-ekimde-dustu.html https://www.haberyeri.net/abde-otomobil-satislari-ekimde-dustu.html#respond Tue, 20 Nov 2018 07:31:03 +0000 https://www.haberyeri.net/abde-otomobil-satislari-ekimde-dustu.html/ AB otomobil pazarında toplam satışlar, ekim ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,3 düşüş kaydetti

Avrupa Birliği (AB) otomobil toplam pazarı, ekim ayında 2017’nin aynı dönemine göre yüzde 7,3 daralarak 1 milyon 83 bin 612 adet seviyesine indi.

Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA), bu yılın ekim ayı yeni otomobil tescil verilerini yayımladı. Buna göre, AB’de yeni otomobil satışları ekimde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,3 gerileyerek 1 milyon 83 bin 612 olarak gerçekleşti.

AB’de yeni otomobil tescilleri, Ocak-Ekim 2018’de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,6 artarak 13 milyon 36 bin 359’a ulaştı.

EN FAZLA YENİ OTOMOBİL ALMANYA’DA TRAFİĞE ÇIKTI

AB üyesi 28 ülke arasında eylül ayında en fazla yeni otomobil Almanya’da trafiğe çıktı. Bu dönemde Almanya’da 252 bin 628, Fransa’da 173 bin 798, İngiltere’de 153 bin 599, İtalya’da 146 bin 655 yeni otomobil trafiğe tescil edildi.

Üreticilere göre, yılın ilk 10 ayında AB’de en fazla yeni otomobil satışını 3 milyon 117 bin 936 ile VW Grubu gerçekleştirdi. Bu dönemde, gruba ait Volkswagen satışları 1 milyon 453 bin 522, Audi satışları 621 bin 275, Skoda satışları 596 bin 498, Seat satışları 382 bin 408, Porsche satışları da 60 bin 242 oldu. Böylece VW Grubu otomobillerinin satışları, ilk 10 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,9 artış kaydetti.

AB’deki yeni araçlarda VW Grubu’nu, PSA Grubu izledi. Grubun markaları toplam 2 milyon 117 bin 493 otomobil sattı. Gruba ait Peugeot tescilleri 819 bin 540, Opel tescilleri 750 bin 637, Citroen tescilleri 508 bin 918’e ulaştı.

Renault Grubu 1 milyon 381 bin 602 yeni otomobille 3’üncü sırada yer aldı. Bunların 940 bin 186’sı Renault ve 435 bin 571’i Dacia marka otomobil oldu.Yeni trafiğe çıkan araçlarda bu grupları, FCA Grubu 875 bin, Ford 839 bin 223, BMW Grubu 827 bin 569, Daimler Grubu da 782 bin 483 otomobille izledi.

]]>
https://www.haberyeri.net/abde-otomobil-satislari-ekimde-dustu.html/feed 0
Türkiye için özel tasarlandı https://www.haberyeri.net/turkiye-icin-ozel-tasarlandi.html https://www.haberyeri.net/turkiye-icin-ozel-tasarlandi.html#respond Tue, 20 Nov 2018 07:30:49 +0000 https://www.haberyeri.net/turkiye-icin-ozel-tasarlandi.html/ Ford’un bugüne kadar 16 milyon adetin üzerinde satan modeli Focus baştan aşağı yenilendi.

Yeni Focus; sedan, hatchback ve station wagon gövde tipleriyle; TrendX, Titanium ve ST-line donanım seviyelerinde 135 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Akıllı teknolojilerle donatılan yeni Focus, Ford Co-Pilot360 teknolojileri ile seviye 2 otonom sürüşe imkan tanıyor.

Ford Otosan Pazarlama, Satış, Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, Focus modelinin markanın otomobil satışları içindeki payının yüzde 56 olduğunu söyledi. Focus’un sadece Ford Otosan için değil, Türkiye için de önemli bir model olduğunu anlatan Yücetürk, Focus’un sedan versiyonunun Türk kullanıcısının ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirildiğine dikkat çekti. Yücetürk, “Sıfırdan bir sedan araç olarak tasarlanan Focus’un Avrupa’da sunulacak donanım paketleri, müşterilerimizin beklentileri ve ihtiyaçları çerçevesinde pazarlama ekibimizin yönlendirmesiyle oluşturuldu” dedi.

Ford’un ‘Akıllı şehirler, akıllı araçlar’ olarak adlandırdığı gelecek misyonunda yeni Focus’un başrol üstlendiğini söyleyen Yücetürk, “Yeni Focus, bugünün teknolojisi ile geleceğin akıllı dünyası arasında bir köprü kuruyor” dedi.

]]>
https://www.haberyeri.net/turkiye-icin-ozel-tasarlandi.html/feed 0
Sürücülerin park yeri aramasını önleyecek uygulama https://www.haberyeri.net/suruculerin-park-yeri-aramasini-onleyecek-uygulama.html https://www.haberyeri.net/suruculerin-park-yeri-aramasini-onleyecek-uygulama.html#respond Mon, 19 Nov 2018 07:25:37 +0000 https://www.haberyeri.net/suruculerin-park-yeri-aramasini-onleyecek-uygulama.html/ Arkadaş olan 3 kişinin TÜBİTAK desteğiyle geliştirdikleri sistem sayesinde sürücüler, cep telefonlarına indirdikleri uygulama ile en yakındaki boş park alanını görebiliyor. Amasya Belediyesi ile anlaşılmasının ardından uygulanmaya başlanan sistem sayesinde, sürücülerin zaman ve yakıttan tasarruf etmesi hedefleniyor.

Ankara’da yaşayan 3 arkadaş, sürücülere cep telefonu üzerinden boş park yerini gösteren sistem geliştirdi. Makine mühendisi Berk Şahin ile arkadaşları Taha Şahin ve Halil Bakırcı, tatil için geldikleri memleketleri Amasya’da uzun süre araçlarını park edecek yer aradı.

Yaşadıkları sorunun çözümü için ne yapabileceklerini düşünen Şahin, boş park alanını gösteren bir uygulama geliştirmeye karar verdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Teknokent’te bulunan ofislerinde çalışmaya başlayan arkadaşlar, TÜBİTAK’tan aldıkları destekle sürücülere boş park alanlarını gösteren ve otopark işletmelerini daha verimli hale getiren bir sistem hazırladı.

“Parxlab” ismini verdikleri sistem sayesinde sürücüler, telefonlarına indirdikleri uygulamadan park alanlarına konulan sensör vasıtasıyla boş park alanlarını görme imkanına kavuşuyor. Berk Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arkadaşlarıyla boş park alanı ararken büyük stres yaşadıklarını söyledi.

Bu sorunu nasıl çözebileceklerini düşündüklerini belirten Şahin, geliştirdikleri uygulama sayesinde sürücülere boş park alanlarının gösterildiğini anlattı.

Park noktasına yerleştirilen sensörler sayesinde sürücülerin boş park alanına yönlendirildiğini dile getiren Berk Şahin, “Uygulama ile cadde üstü otopark işletmeleri için de verimliliği artırmış oluyoruz. Sürücü, mobil uygulamayı telefonuna indirdiğinde bulunduğu yere en yakın boş park alanını görecek ve kendine bir rota çizilecek. Projemiz sayesinde sürücüler, boş park alanı ararken harcadığı zamandan ve yakıttan da tasarruf edecek.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de pek çok kentteki caddelerde yol kenarlarının otopark olarak kullanıldığına işaret eden Şahin, “Bize destek verildiği takdirde bu sistem tüm Türkiye’de uygulanabilir hale gelebilir. Projemize yöneticilerin ve vatandaşların ilgisi çok güzel. Amasya Belediyesi ile anlaşma yaptık ve projeyi uygulamaya başladık.” dedi.

Taha Şahin de mobil uygulamaya otopark hizmeti veren bazı belediyeler ile alışveriş merkezlerinden talep geldiğine dikkati çekerek, bu konudaki görüşmelerinin sürdüğünü dile getirdi.

Şahin, “Artık sürücüler park yeri arama stresi yaşamayacak. Mobil uygulama üzerinden boş park yerine rahatlıkla ulaşabilecek. Aynı zamanda park ücretlerini de mobil uygulama üzerinden ödeyebilecekler.” diye konuştu.

]]>
https://www.haberyeri.net/suruculerin-park-yeri-aramasini-onleyecek-uygulama.html/feed 0
Yeni elektrikli araç Avrupa arenasında https://www.haberyeri.net/yeni-elektrikli-arac-avrupa-arenasinda.html https://www.haberyeri.net/yeni-elektrikli-arac-avrupa-arenasinda.html#respond Fri, 16 Nov 2018 11:14:10 +0000 https://www.haberyeri.net/yeni-elektrikli-arac-avrupa-arenasinda.html/ SAÜ öğrencileri, 100 kilometrede 40 kuruşluk elektrik tüketen geliştirdikleri elektrikli araçları “Evrim 4” ile Londra’da düzenlenecek uluslararası maratonda Avrupa birinciliğine ulaşmayı hedefliyor.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu (SAİTEM) ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılar kazandıkları elektrikli araç “Evrim 4” ile 2019’da Londra’da düzenlenecek Shell Eco Marathon yarışında mücadele edecek.

Makine, Elektrik ve Malzeme Mühendisliği bölümünden öğrencilerin yer aldığı ekip, yarışın “Şehir Konsepti Batarya Elektrik” kategorisinde derece elde etmeyi hedefliyor.

SAİTEM Başkanı Mert Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada “Evrim 4″ü geçen yıl 8 aylık bir çalışma sonucu geliştirdiklerini, aracın tüm tasarımlarını kendilerinin yaptıklarını söyledi.

Geçen yıl Londra’da düzenlenen yarışta teknik aksaklıktan dolayı derece elde edemediklerini belirten Yavuz, bu yarış dönüşünde iyi hazırlanarak Türkiye’deki yarışta ikinci olduklarını dile getirdi.

Yavuz, böylece Avrupa’da yarışmaya hak kazandıklarını anlatarak, “Londra’da düzenlenecek olan Shell Eco Marathon yarışında derece alarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.” diye konuştu.

100 KİLOMETREDE 40 KURUŞLUK ELEKTRİK HARCIYOR

Ekipten İbrahim Balkan da teknik işleriyle uğraştığı aracın 100 kilometrede 40 kuruşluk elektrik harcadığını söyledi.

Aracın bütün elektrik ve mekanik aksamlarını kendilerinin yaptığını belirten Balkan, “Tasarımını, üretimini atölyemizde yapıyoruz. Aracımızla yarış kuralları gereği 35 kilometre hıza kadar çıkabiliyoruz. Aracımız 60 bin liraya mal oldu. Her şeyini yerli olarak yapmaya çalışıyoruz. Shell Eco Marathon yarışında birincilik hedefliyoruz.” ifadesini kullandı.

]]>
https://www.haberyeri.net/yeni-elektrikli-arac-avrupa-arenasinda.html/feed 0
Beşiktaş Kastrioti Ferizaj’i firesiz geçti https://www.haberyeri.net/besiktas-kastrioti-ferizaji-firesiz-gecti.html https://www.haberyeri.net/besiktas-kastrioti-ferizaji-firesiz-gecti.html#respond Thu, 15 Nov 2018 18:22:02 +0000 https://www.haberyeri.net/besiktas-kastrioti-ferizaji-firesiz-gecti.html/

Beşiktaş – Kastrioti Ferizaj: 3-0

SALON: TVF Burhan Felek

HAKEMLER: Riccardo Ragazzini (San Marino), Eva Tomec (Slovenya)

BEŞİKTAŞ: Ceren, Cemre, Rykhliuk, Jerkov, Belien, Arelya, Pınar (L) (Dilara, Hümay, Merve, Tuğçe, Merve İkbal, Fatma, Zeynep)

KASTRİOTİ FERİZAJ: Jashari, İbrahimi, Mahmuti, Sylejmani, Hasani, Ramadani, Raci (L) (Miftari (L), Beqiri, Hajdini, Avdullahu)

SETLER: 25-11, 25-9, 25-14

SÜRE: 52 dakika

Voleybolda ülkemizi 2019 CEV Challenge Kupası bayanlar kategorisinde temsil eden Beşiktaş, ilk tur rövanş maçında Kosova’nın Kastrioti Ferizaj takımını konuk etti.

TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 25-11, 25-9 ve 25-14’lük setlerle 3-0 mağlup eden Beşiktaş, CEV Challenge Kupası’nda adını 16’lı Finaller Turu’na yazdırdı.

Temsilcimiz Beşiktaş, CEV Challenge Kupası 16’lı Finaller Turu’nda ise diğer temsilcimiz Aydın BBSK ile eşleşti.

]]>
https://www.haberyeri.net/besiktas-kastrioti-ferizaji-firesiz-gecti.html/feed 0
Amerikan NBC televizyonundan Fetullah Gülen iddiası https://www.haberyeri.net/amerikan-nbc-televizyonundan-fetullah-gulen-iddiasi.html https://www.haberyeri.net/amerikan-nbc-televizyonundan-fetullah-gulen-iddiasi.html#respond Thu, 15 Nov 2018 18:16:18 +0000 https://www.haberyeri.net/amerikan-nbc-televizyonundan-fetullah-gulen-iddiasi.html/

Amerikan NBC televizyonundan Fetullah Gülen iddiası

Amerikan NBC televizyonu, Beyaz Saray’ın federal kurumlardan Fethullah Gülen’in iadesinin nasıl mümkün olacağının araştırılmasını istediğini aktardı

DETAYLAR GELECEK…

]]>
https://www.haberyeri.net/amerikan-nbc-televizyonundan-fetullah-gulen-iddiasi.html/feed 0